Chrome naršyklę naudoju jau gan senai ir ji yra mano mėgstamiausia, dėl savo paprastumo ir “lengvumo”. Nesu didis internautas ir papildomų funkcijų naršyklėje nereikalauju. Na gerai, vienos funkcijos buvau pasigedęs, tai puslapio vartymo pele (pirmyn, atgal ir pan.). Šitas įprotis išlikęs dar nuo tų laikų, kai naudojau Opera. Tačiau toks mažas trūkumas yra nesunkiai ištaisomas, o ypatingai dabar, kai atsirado chrome priedų “parduotuvė”. Ilgai svarsčiau ką reiktų paminėti, nes įskiepių yra tiesiog beprotiškai daug. Kadangi naudojuosi last.fm paslaugomis(jau 5 metus), tai nusprendžiau išmėginti plėtinius susijusius su šiuo internetiniu radiju.

Taigi, pirmasis plėtinys Last.fm free music player. Įdiegus jį, last.fm svetainėje prie dainų atsiras gražus mėlynas play mygtukas, kurį paspaudus grotuvas imsis darbo:

Kai jį paspausite, į grotuvą bus sukeltos visos tame puslapyje esančios dainos, jas valdyti galėsite per plėtinį (entuziastams yra įdiegtas buy it mygtukas, jeigu sugalvotumėt nusipirkti dainą):

Kad grotuvas pradėtų scroblinti dainas, paspauskite ant užrašo Want scrobling? Ir taip taip, jūs nesuklydot, klausysite dainas iš last.fm nemokamai. Vienintelis minusas, kad kol kas neradau būdo, kaip klausyti tam tikro stiliaus radijo(pvz rock ir pan), nes programa groja tik tas dainas, prie kurių paspaudžiate play.

Antrasis plėtinys – Last.fm Scrobbler. Šis dalykas gali scroblinti iš:

  • – Youtube
  • – Youtube in Google+ (popup)
  • – Google Music
  • – MySpace
  • – 61 (thesixtyone.com)
  • – TTnetMuzik.com.tr
  • – Fizy.com
  • – FFtunes.com
  • – GhostlyDiscovery (ghostly.com/discovery)
  • – BandCamp

Trečiasis plėtinys tiems, kuriems vien lasto neužtenka – Grooveshark Scrobbler. Žinantiems kas yra Grooveshark, didelio paaiškinimo ir nereikia, na o nežinantiems, bet norintiems sužinoti, pasakysiu, jog tai yra vienas iš daugelio internetinių radijų, kur galima nemokamai/mokamai klausytis mėgstamos muzikos. Pats išbandžiau, nereikia net registruotis į Grooveshark. Gali būti vienos dainos vėlavimas scroblinant.

Ketvirtasis plėtinys – Instant Lyrics for Last.FM. Mėgstate ne tik klausyti, bet kartais ir patys padainuoti? Šis plėtinys jums kaip tik! Paspaudus ant tos mėlynos ikonėlės, po kelių akimirkų pasirodys paskutinės klausytos arba šiuo metu klausomos dainos žodžiai. Žinoma reiktų būti realistais ir nesitikėti, jog ras visiškai visų dainų žodžius, čia jau priklausys nuo to, ką klausote. Štai pavyzdys:

Na ir penktasis plėtinys – Last.fm New Releases. Pasiūlys jūsų klausomų atlikėjų naujausius kūrinius, kuriuos galėsite ir nusipirkti vienoje iš trijų internetinių parduotuvių: Amazon, 7digital, iTunes.

Kol kas tiek, jeigu turite savo pamėgtų(su last.fm susijusių) ir čia nepaminėtų plėtinių, prašom drąsiai dalintis jais komentaruose.

P.s.: ką daryti, jeigu nebenorime naudotis vienu ar kitu plėtiniu? Spaudžiam ant “rakto”, kuris bus dešinėje pusėje prie visų plėtinių, renkamės “parinktys”, einam į “plėtiniai” skirsnį, ten rasime visus savo plėtinius(įskiepius). Galima tiesiog nuimti varnelę prie “suaktyvintas” ir plėtinys nebus naudojamas, arba pašalinti jį visiškai iš kompiuterio.

Post Navigation