Jeigu nors kartą naudojotės Linux OS, žinote, jog ten būna keletas virtualių darbalaukių, kuriuos galima naudoti kiekvienam patinkamu būdu. Galite pasidaryti vieną darbui, kitą laisvalaikiui ir t.t. Tokiu būdu darbas kompiuteriu gali tapti labiau organizuotas ir patogesnis. Windows tokios galimybės nesuteikia, tačiau yra prikurta programų, kurios gelbsti(arba nevisai):

Desktops

Užima labai mažai vietos, nereikia instaliuoti, valdymas taip pat labai paprastas – galit pasirinkti klavišų derinį darbalaukių perjunginėjimui:

desktopsss

Įjungus programą, ji sukuria 4 virtualius darbalaukius, kurie būna visiškai vienodi. Visi darbalaukiai turi lygiai tokias pačias galimybes, tai yra – prieigą prie visų failų ir programų.  Pati programa lieka dešiniajame ekrano kampe prie laikrodžio (tray). Teigiama šios programos savybė yra ta, jog ji naudoja labai mažai kompiuterio resursų. Tačiau yra ir minusų – atidaryti langai ir programos negalės būt perkeltos iš vieno darbalaukio į kitą. Visi failai esantys pagrindiniame darbalaukyje, bus ir kituose 3 virtualiuose: jeigu ištrinsit ką nors viename, tai dings ir visuose kituose, jeigu sukursite naują failą, jis atsiras visuose likusiuose.  Kitaip sakant, negalėsit susikurti 4 skirtingų darbalaukių, jie visi bus vienodi. Tačiau įjungta naršyklė darbalaukyje nr. 3, nebus matoma kituose. Tad jei naudojate vienu metu daug programų skirtingiems darbams atlikti, programa gali praversti.

VirtuaWin

Ši programa suteikia daugiau galimybių, nes turi gerokai daugiau nustatymų:

wirtua

Veikimas labai panašus kaip ir Desktops programos, tiesiog papildomi nustatymai suteikia daugiau lankstumo, galėsite pakeisti programos valdymą kaip jums patogiau. Galima patiems susikurti hotkeys (klavišų kombinacijas programos valdymui), suteikti pavadinimus darbalaukiams. Taip pat yra galimybė įjungtas programas  perkelti į kitus virtualius darbalaukius.  Po šios programos testavimo, perkrovus kompiuterį buvo išjungti visi windows service, neveikė beveik niekas (garsas, internetas, video ir t.t), teko susirasti kokius windows service įjungti, kad būtų įmanoma padaryti system restore. Tad naudokitės savo nuožiūra.

Dexpot

Turbūt pati lanksčiausia ir daugiausiai konfigūravimo galimybių suteikianti iš šios trijulės programų. Tačiau tai nereiškia, jog reikia būti geek’u norint naudotis šia programa. Valdymas tikrai supaprastintas, tad ir pradedantysis sugebės ja naudotis. Yra galimybė visiškai atskirti darbalaukius vienas nuo kito, susidėlioti skirtingas ikonas. Programa sukurs aplanką, kuriam saugos atskirai kiekvieno virtualaus darbalaukio informaciją.

icons

 

Perjunginėti darbalaukius galima greitųjų klavišų pagalba, kuriuos patys ir nusistatysit, arba galima padaryti, jog užduočių juostoje atsirastų ikonos kiekvienam darbalaukiui, beliks pele paspausti ant  reikiamo. Taip pat yra profilių kūrimas. Tai gali tapti naudinga, jei kompiuteriu naudojasi keletas žmonių. Galėsite išsaugoti savo profilį su visais nustatymais, kitą kartą atsisėdę prie kompiuterio užtruksite pora sekundžių kol užkrausit jį. Nereikės kiekvieną kartą visko konfigūruoti iš naujo.

Tai tiek, visa kita išsiaiškinsit patys. Jeigu turit kitų savo pamėgtų programų virtualiems darbalaukiams, pasidalinkit jomis komentaruose.

Post Navigation