Vis daugėjant įvairių paslaugų internete, kurios reikalauja registruotis, automatiškai didėja ir slaptažodžių, kuriuos reikia atsiminti, pluoštas. Naudoti vieną slaptažodį visur, nėra saugu ir protinga. Tad kaip visus juos sugalvoti sudėtingus ir dar po to prisiminti? Štai čia mums ir padės LastPass. Jums tereikės prisiminti vienintelį slaptažodį – savo LastPass paskyros. Galėsite pašalinti visus slaptažodžius iš savo kompiuterio. Jei pavogs kompiuterį, nereikės nerimauti dėl ten likusių slaptažodžių, tereikės pasikeisti LastPass slaptažodį.  Programa nemokama, tačiau galima mokėti 1 dolerį per mėnesį už premium account (turėsite USB, be kurio niekas negalės prisijungti į jūsų LastPass paskyrą).

Kaip veikia LastPass

Diegdami programą galėsite pasirinkti naršykles, kurios  naudos LastPass, bei kuriuos slaptažodžius, šiuo metu išsaugotus naršyklėse, perkelti į LastPass. Taip pat, visus juos galėsite ištrinti iš kompiuterio (patarčiau taip ir padaryti). LastPass dirba  beveik su visomis naršyklėmis. Po įdiegimo dešiniajame viršutiniame naršyklės kampe atsiras ikona : , jeigu ikona pilka, reiškia nesate prisijungę į LastPass. Paspauskite ant jos ir suveskite savo vartotojo duomenis. Kai prisijungsit, programa pradės savo darbą. Viskas bus daroma automatiškai, suvedus naujos svetainės prisijungimo duomenis LastPass iškarto paklaus ar norite išsaugoti juos. Jungiantis antrą kartą į šią svetainę, LastPass automatiškai suves jūsų duomenis, beliks paspausti “prisijungti”.

Visi jūsų slaptažodžiai laikomi internetinėje saugykloje užšifruoti, tad jei tretieji asmenys kažkaip ir gautų tuos duomenis, be rakto (kurį žinote tik jūs) nieko nepeš. LastPass taip pat jums pasiūlys sugeneruoti naujus slaptažodžius, kurie bus sudėtingesni ir saugesni. Jūsų duomenys bus sinchronizuojami tarp visų jūsų naudojamų kompiuterių, pvz.: tarp darbo ir namų.

Galite pasitikrinti visų savo slaptažodžių saugumą, pamatyti kiek turite vienodų slaptažodžių ir pamatyti kuriuos reiktų pakeisti. Prisijunkite LastPass’e ir užeikite į security chalange puslapį.

LastPass taip pat veikia ir ant iPhone, Android, BlackBerry, Windows Mobile, Symbian, Palm WebOS. Tačiau šioms platformoms suteikiama tik 14 dienų nemokamo naudojimo, o po to tenka mokėti 12 dolerių per metus.

Post Navigation