Didėjant poreikiui komunikuoti kompiuteriu, didėja ir poreikis kuo greičiau tai daryti, senas kaip pasaulis posakis – laikas pinigai. Kad nepražiopsotumėm savųjų milijonų lėtai rinkdami tekstą klaviatūra, vis dirsčiodami į ją, teks išmokti keletą pagrindinių pamokėlių apie akląjį rašymą. Iš tiesų, išmokti rašyti nežiūrint į klaviatūrą yra gan sunku, reik nemažai praktikos, o tai daryti taisyklingai – dar sunkiau. Na, bet jei jau pasiryžote, štai keletas patarimų ir pamokymų.

Viskas prasideda nuo pirštų išdėstymo virš klavišų. Yra du pagrindiniai pirštai, tai abiejų rankų rodomieji pirštai. Atidžiau pažvelgę į klavišus f ir j pamatysite, jog ant jų yra padaryti nedideli iškilimai, tam kad nežiūrėdami galėtumėm jausti juos. Virš šių klavišų ir laikysime rodomuosius pirštus, na o likusieji pirštai laikomi virš tos pačios eilės pagal seką. Vizualiai tai atrodo taip:

Svarbu, kad kiekvienas pirštas spaustų tik jam priskirtus klavišus. Paspaudus klavišą yra būtina pirštą iškarto sugrąžinti į jo pradinę padėtį. Yra puikus ir visai nemokamas tinklaraštis, kuriame galima mokytis rašyti, stebėti savo progresą arba regresą, tereikia užsiregistruoti. Visa tai visiškai nemokama. Įdomu – spauskit čia. Nemažai teorijos galima rasti čia ir čia, jeigu su anglų kalba nesate susipykę.

Žaidimai padėsiantys įgyti šiek tiek įgūdžių.

Post Navigation